O Firmie

PPHU „AGROPLON” działa na rynku od 20 lutego 1995 roku.

Głównym przedmiotem prowadzonej działalności jest skup zbóż, rzepaku i kukurydzy, a także sprzedaż detaliczna i hurtowa nawozów mineralnych, węgla kamiennego i brunatnego. Dodatkowo zajmujemy się sprzedażą pasz, artykułów do produkcji rolnej, artykułów chemicznych i przemysłowych, paliw płynnych (własna stacja paliw w Głuszynie) oraz skupem złomu. Nasza oferta skierowana jest zarówno do małych gospodarstw jak i tych bardzo dużych na terenie całego kraju. Przedsiębiorstwo posiada 7 punktów sprzedaży i skupu w miejscowościach: Głuszyna, Bukowa Śląska, Rychtal, Namysłów, Krzyków, Pawłowice i Szymonków. Firma cały czas rozwija się zwiększając swój kapitał rzeczowy i ludzki. Nasza załoga liczy obecnie 60 pracowników.

W skład firmy wchodzi również Gospodarstwo Rolne prowadzone w Krzykowie (gm. Wilków) o łącznej powierzchni ponad 1000 hektarów. Posiadane pola są o różnej rozpiętości bonitacyjnej, od bardzo ciężkich-gliniastych do bardzo lekkich-piaszczystych. Główna produkcja to rzepak, pszenica, pszenżyto, żyto, jęczmień, owies i kukurydza na ziarno. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt rolniczy i dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i stosowaniu dobrej praktyki rolniczej plony uzyskiwane zaliczyć można do bardzo wysokich. 

 

Polski Ekogroszek w SUPER CENACH !!!

Sprawdź jak możesz kupić nasz ekogroszek

Transport

Cały czas wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów zwiększając swoją ofertę handlową i usługową. Aby zagwarantować szybką i sprawną dostawę zakupionych towarów posiadamy własny rozbudowaną flotę samochodową: ciągniki siodłowe z naczepami, samochody dostawcze, multikary, ciągniki, wózki widłowe i ładowarki teleskopowe. Ponadto korzystamy z Giełdy transportowej Trans, która od 2009 r. pomaga nam zapewnić jeszcze szybsze terminy dostaw.

 

 

Ponad 20 lat na rynku

20 lat istnienia na rynku pozwoliło nam dobrze poznać branżę rolniczą i potrzeby klientów, dlatego możemy Państwu zaoferować szeroki wybór artykułów najlepszych firm w bardzo konkurencyjnych cenach. Elastycznie podchodzimy do realizacji zamówień dla naszych Klientów – termin dostawy, jak również sposób i terminy płatności jesteśmy w stanie dopasować do indywidualnych potrzeb Klienta. Współpracujemy z wieloma krajowymi i zagranicznymi kontrahentami. Możemy poszczycić się, że jesteśmy znaczącą firmą regionu opolskiego docenianą przez niezależnych ekspertów gospodarczych i wyróżnianą w licznych krajowych konkursach i rankingach. Zajęliśmy II miejsce w kategorii Firma w konkursie wojewódzkim „AGROLIGA 2008”. Przynależymy do elitarnego klubu GAZEL BIZNESU (grona najdynamiczniej rozwijających się firm). Posiadamy także certyfikat „Przedsiębiorstwo FAIR PLAY”. Nasza pozycja i wyniki finansowe potwierdzają nasz dynamiczny i ciągły rozwój. 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!